Książki - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 25.11.2017


Katalog stron


"Drugie życie" - książka Janusza Zierkiewicza
data: 07.03.2007 / Stowarzyszenie Życie po przeszczepie

Janusz Zierkiewicz, Drugie życie. Opowieści wysłuchał i opracował Jan A. Choroszy, Wrocław 2007, Agencja Wydawnicza a linea, ok. 100 s., cena det. 18 zł . W księgarniach już w połowie lutego.

W autorskim zamyśle książka ma stanowić przekonujący autentyzmem dowód, że ludzie z przeszczepionymi organami wracają do normalnego życia, mogą wznowić lub podjąć pracę zawodową, nie są dla nikogo ciężarem. Ma brzmieć jak dramatyczny apel, aby nie udaremniać ratowania ludzkiego życia przez odmowę zgody na pobranie narządów od zmarłego dawcy. Ma wywołać refleksje nad własnym stosunkiem do kwestii transplantacji. Ma poruszać serca i prowokować do myślenia. Ma być źródłem siły i nadziei.

Patonat na książką objęło Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie"

przeczytaj fragment...

Epilog

Postanowiłem napisać tę książkę, aby moimi przeżycia­mi podzielić się z chorymi na raka, ich rodzinami i ludźmi żyjącymi obok nich. Opowiedziałem moją historię, tak jak potrafiłem, szczerze aż do bólu. Wiem, jak ważny dla każdego chorego, dla chorego na nowotwór szczegól­nie, jest kontakt czy rozmowa z osobą wyleczoną. Był­bym szczęśliwy, gdyby lektura książki mogła taką bez­pośrednią rozmowę zastąpić.

Mam nadzieję, że wywoła też inną rozmowę - o tym, co możemy i powinniśmy zrobić. Pokonałem okrutną chorobę, lecz mam świado­mość, że walka 2 rakiem trwa nadal. Uzyskałem drugie życie za cenę cierpienia i wielkim wysiłkiem. Było warto. Dziękuję Bogu, że nie byłem w tej podróży sam.

PRZYJACIEL: Janusza znam od ponad trzydziestu lat. O jego chorobie byłem informowany na bieżą­co. W jednej z rozmów po raz kolejny powiedziałem wprost: musisz mieć przeszczep wątroby, to jest twój ostatni ratunek. Po tej rozmowie się zgodził. Janusz jest twardzielem i przyjął tę informację dzielnie. Py­tania wszystkich pacjentów z chorobą nowotworo­wą są podobne - czy wyjdę z tego? Czy mam szan­sę na wyleczenie? Kiedy zacznę normalnie żyć? Nikt z nas, lekarzy, nie odpowie jednoznacznie na takie pytania. Ale dzisiaj już wiadomo, że przeszczep wą­troby się udał. Z Januszem jestem w stałym kontakcie i mogłem obserwować, jak szybko wrócił do normal­nego życia. Pamiętam jego oczy przed przeszczepem i po powrocie z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplan­tologii Wątroby profesora Marka Krawczyka w War­szawie. Były radosne, pełne życia. Wiem, że dzisiaj gra w tenisa, pływa, jeździ konno i tryska wolą życia. Szybko podjął walkę z rakiem i dalej jest dzielny. Po­został radosnym, cieszącym się życiem mężczyzną. Mam ogromną satysfakcję, że mi zaufał. Po dwóch la­tach od przeszczepu mogę być również dumny z pra­cy moich kolegów chirurgów.

Chciałbym, aby ta książka była czytana jak podzięko­wanie dla wszystkich lekarzy i pielęgniarek, z którymi dane mi było się spotkać w szpitalnych salach i gabine­tach; dzięki nim żyję. (...)

(...)Pragnę wreszcie podziękować ludziom, którzy nie za­brali własnych narządów do nieba, lecz pozostawili je tym, którzy w drugim życiu mogą jeszcze zdziałać coś dobrego.

Stowarzyszenie Życie po przeszczepie

Stowarzyszenie Życie po przeszczepie
ul. Łąkowa 8
66-440 Skwierzyna
tel./fax: (095) 717 08 74
http://www.przeszczep.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Książki - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Książki - strona główna | Książki - wiadomości | katalog